Lublin: co warto zobaczyć na starówce?

Lublin ma się czym pochwalić, a wycieczki po tym pięknym mieście mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Kto zajrzy na tutejszą starówkę, ten będzie mógł spędzić wolny czas w wyjątkowym otoczeniu i nacieszyć się widokiem niezwykłych zabytków. Na jakie atrakcje warto tutaj zwrócić szczególną uwagę?


Lublin to miasto wyjątkowe, które swoimi zabytkami może oczarować każdego. Te najpiękniejsze skupiły się na terenie Starego Miasta, będącego obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tej części kraju. Wśród tych obiektów, którym warto się tutaj uważniej przyjrzeć, miejsce szczególne zajmuje Zamek Lubelski. W czasie zwiedzania starówki nie można tez pominąć tak ciekawego zabytku, jakim jest Brama Krakowska, będąca ciekawą pamiątką po fortyfikacjach, które w XIV wieku otaczały Stare Miasto. Pięknie prezentuje się tu również Wieża Trynitarska, będąca zarówno bardzo ważnym punktem w panoramie miasta, jak i świetnym punktem widokowym, z którego roztaczają się niezapomniane widoki na okolicę. Dla miłośników zabytków sakralnych, zaglądających na Stare Miasto w Lublinie, nie lada gratką będzie z kolei możliwość zwiedzenia archikatedry. Jest to jedna z piękniejszych budowli barokowych w tej części Polski, a czas spędzony w jej wnętrzu z pewnością nie będzie czasem straconym. W Lublinie warto się też wybrać do Teatru Starego, który jest jednym z najstarszych obiektów tego typu w całej Polsce. Wielu wrażeń dostarczy nam również spacer po Trakcie Królewskim – jednej z najciekawszych tras spacerowych, jakimi może nas oczarować Lublin.

Lublin jest wspaniałym miastem, a czekające tu atrakcje mogą oczarować każdego z nas. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł do woli korzystać z oferty kulturalnej i turystycznej tego miasta, a jednocześnie urządzać ciekawy wycieczki po jego najbliższej okolicy. I ona ma się czym pochwalić, warto jej zatem poświecić swój czas.

Poprzedni post Lublin i jego skarby: Kaplica Trójcy Świętej
Następny post Lubelskie TOP 5: co warto zobaczyć w tym mieście?