Najbardziej interesujące atrakcje turystyczno-historyczne w Karkonoszach

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów, które ze względu na malownicze położenie i warunki naturalne przyciąga mnóstwo turystów z kraju i zagranicy.

Jest to również ta część Polski, która przyciąga miłośników historii. Jakie atrakcje warto zobaczyć podczas wycieczki w te strony?

Historyczne Karkonosze – Zamek Chojnik

Zamek Chojnik został wybudowany na przełomie XV i XVI wieku na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Na przestrzeni stuleci był wielokrotnie modyfikowany i choć nigdy nie był niemym świadkiem ważnych wydarzeń historycznych, stanowi wielką atrakcję turystyczną.

Znajdująca się na jego terenie gospoda powstała w 1822 roku i jest jednym z najstarszych schronisk w całej Polsce. Już w XIX wieku jego pozostałości były zwiedzane przez kuracjuszy z Cieplic, a od lat dziewięćdziesiątych XX wieku odbywa się tutaj jeden z największych w Polsce turniejów kuszniczych.

Pełną historię Zamku Chojnik znajdziesz w karkonoskie.pl.

Muzeum Karkonoskie w Szklarskiej Porębie

Muzeum Karkonoskie w Szklarskiej Porębie to nowoczesny, multimedialny obiekt, od którego warto zacząć zwiedzanie regionu, zwłaszcza jeśli komuś zależy na tym, aby poznać jego historię i kulturę. Znajdują się tutaj eksponaty i artefakty nawiązujące do Karkonoszy i pozwalające poznać nie tylko ich faunę i florę, ale również historię okolicznych mieszkańców.

Kościół Wang

Kościół Wang jest architektonicznym ewenementem w Karkonoszach. Został wybudowany na przełomie XII i XIII wieku, ale dopiero w XIX wieku przeniesiono go tutaj z Norwegii. Znajdująca się w Karpaczu budowla została zbudowana z sosnowych bali i należy do norweskich kościołów klepkowych, których zbudowano około tysiąca, a których do dziś przetrwało tylko kilkadziesiąt. Jest to najstarszy drewniany kościół w Polsce.

Poprzedni post Jakich leków i do jakich krajów najlepiej ze sobą nie zabierać w wakacyjną podróż? – poradnik turysty
Następny post Dlaczego powinnaś się wybrać z dzieckiem w góry?