Dlaczego powinnaś się wybrać z dzieckiem w góry?

Wyjazd w góry to zawsze aktywność, która zmienia każdy dzień w coś wyjątkowego i szczególnego, dlatego uważamy, że bardzo ważne jest, abyście podzielili się tym doświadczeniem ze swoimi dziećmi. Ale uwaga, musisz wziąć pod uwagę ich poziom, potrzeby, preferencje.

Pogłębienie więzi rodzinnych: Wykonywanie rodzinnych czynności na łonie natury sprawi, że wasza więzi będą głębsze. W naturze nie będziesz musiała ciągle powtarzać swojemu dziecku, nie rób tego, nie rób tamtego, a relacja, która powstanie z dzieckiem będzie o wiele bardziej spontaniczna, luźna i naturalna, dzięki czemu zyskacie wzajemne zaufanie.

Wolność: Jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do tego, że musimy wszystko kontrolować. Natura daje nam tę wytęsknioną wolność. Co może być lepszego niż możliwość zaoferowania tego naszym dzieciom w środku ich rozwoju emocjonalnego poprzez wyjazd z nimi na rodzinną wycieczkę w góry. Nie wiesz gdzie się wybrać na wycieczkę rodzinną? Poznaj Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim: https://wodzislaw24.pl/rodzinny-wypad-na-trzy-wzgorza-w-wodzislawiu-slaskim

Sport: Czy chcesz, aby Twoje dzieci uprawiały sport? Jestem pewne, że odpowiedź brzmi – oczywiście. Chodzenie po górach to aktywność fizyczna ukryta w przyjemności odkrywania innego świata z dala od gwarnych miast i codzienności.

Wiedza: W dzisiejszych czasach szkoły odwróciły się od przyrody, mając aseptyczne betonowe place zabaw, na których prawie nic nie przypomina nam o bliskiej więzi z naturą, jaka zawsze nas z nią łączyła. Nie wszystko czego się uczymy się w życiu odbywa się siedząc przed szkolną ławką. W dzisiejszych czasach to, czego potrzebują nasze dzieci i my sami, to „wyjść ze strefy komfortu”, stracić strach przed robakami, pobrudzić się, a jakie środowisko jest do tego lepsze niż góry. Kiedy wyjdziesz z nimi na wycieczkę, rozejrzyj się wokół siebie, a zobaczysz, jak wiele możesz nauczyć swoje dziecko bez książki.

Odkrywanie samego siebie: Człowiek od tysięcy lat współdziała w środowisku naturalnym i rozwija się jako istota żywa w związku z tym środowiskiem. Istnieje wiele badań z zakresu psychologii środowiskowej, które mówią, że dzieci będące stałymi bywalcami naturalnych środowisk rozwijają się lepiej na poziomie motorycznym, sensorycznym, afektywnym, społecznym i emocjonalnym. Poczucie się otoczonym majestatem góry sprawi, że lepiej poznamy siebie, sprawi, że poczujemy się mali i wielcy jednocześnie, sprawi, że poznamy swoje najbardziej ukryte ja.

 

 

Poprzedni post Najbardziej interesujące atrakcje turystyczno-historyczne w Karkonoszach
Następny post 4 wskazówki dotyczące turystyki gastronomicznej